Ne zaman ve Nasıl Yıkamalı?

Bebeğim 1 yaşında

Bebeğiniz 1 yaşını geçti ve emeklemeye , siz mama yedirmeye çalışırken üstünü kirletmeye ve oyun oynarken pisletmeye başladı. O zaman her gün banyo yaptırmaya başlayabilirsiniz.

 

Bazı bebekler banyo yapmayı rahatlatıcı bulur ve oyun olarak görür. Durumunuz bu ise su soğumadığı sürece eğlenmesine izin vermekte bir sakınca yoktur. Bazı bebekler ise banyo süresince ağlar. Bu durumda su soğumadan bebeğinizi temizlemek için 5 dakikanın yeterli olduğunu unutmayın. Banyo öncesi tüm eşyalarını hazır etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Banyo saatlerini keyifli hale getirmek ve banyo sevmeyen bebeklerin direncini kırmak için banyo oyuncaklarından destek alabilirsiniz banyo saatini oyun saatine çevirmek sizi de bebeğinizi de mutlu edecektir.

 

Bebeğinizin yüzünü banyo yapmaya başlamadan önce yıkayın, Su içindeyken yıkaması daha zor olacaktır. Yüzünü yıkarken herhangi bir sabun veya temizleyici kullanmayın. Ilık suyla burnuna hafif masaj yapıp rahatlatabilir, gözlerini nemli bir pamukla temizleyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın soğuk olmasına önem verin, ama odanın sıcaklığını da çok arttırmayın. Buna alışan bebeklerin sıcaklık değişimine karşı dirençleri düşebilir. Sünnet döneminde ise banyo kontrollü bir şekilde yaptırılmalı, süreç uzman kontrolünde takip edilmelidir. Elektromanyetik rasrasyon dalgası yayması ve bebeklerin ısı hassasiyeti nedeniyle saç kurutma makinası kullanımının, uzmanlar tarafından tavsiye edilmediğini unutmayın.

 

Bebeklerin cildi yetişkinlerden daha hassastır. Bu nedenle onlara banyo yaptırılırken bebeklere özel ürünler kullanmanız gerekir. Şimdiden keyifli banyolar!

 

Banyo yapmak bebekleri rahatlatır ve uykularını getirebilir. Bu yüzden banyo yapma düzenini uykudan önce olacak şekilde rütine oturtabilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir